Po-Pá 8:30-16:00     Mapa Zengrova 36, Ostrava-Vítkovice     Sluchatko 777 821 000
Český výrobek
Facebook
Detaily prodloužené záruky na dveře a zárubně SAPELI - Ostrava
AKCE        NOVINKY
Vzorková prodejna interiérových dveří a zárubní SAPELI Ostrava - POLARIS - Ostrava
Interiérové dveře a zárubně Sapeli - Ostrava

Kvalita povrchu dýhy SAPELI


Moderní dveře musí splňovat několik požadavků. Vedle příjemného vzhledu, který by měl také ladit s interiérem, je další důležitou vlastností jejich praktičnost z pohledu odolnosti a snadné údržby v domácnosti. Pokud si myslíte, že esteticky hodnotnou přírodní dýhu taková podmínka vyřazuje z výběru, jste na omylu. Kvalita a mechanická odolnost dýhy, ze které se vyrábějí dveře SAPELI, je dána technologií trojnásobného lakování, jež se používá například i na podlahy, a ty musí vydržet daleko více než dveře!

Testy odolnosti

Aby se dýha zbavila zbytečných mýtů méně odolného materiálu, absolvovala zkoušku odolnosti vůči dezinfekčním a čisticím prostředkům v Centru laboratorních činností Státního zdravotního ústavu. V rámci těchto testů byla dýha na dveřích podrobena ataku různých agresivních látek používaných v nemocničním prostředí. Vydržela 24hodinové působení například 70% alkoholu, prostředku na mytí nádobí, oken, dezinfekčního prostředku, velmi agresivního čisticího prostředku a dalších třinácti látek. A to vše bez sebemenší změny barvy či poškození dýhy.

Kvalitní materiál

Dýha je čistě přírodním materiálem, který pro svou krásu, funkční vlastnosti a tvárnost působí nesmrtelným dojmem. Její kvality prověřuje lidstvo již od dob Starověkého Egypta. Tento nádherný povrch vzniká krájením dřeva na pláty o šíři do 0,6 mm, a protože každý strom má jedinečnou stavbu letokruhů, nikde nenaleznete dvě naprosto totožné textury dýh. Pojďte se s námi nyní přesvědčit, že dýha není pouze designovou záležitostí, ale že vydrží mnohá poškození a je vysoce odolnou. Při testování jsme ji nešetřili a všem mýtům dáváme díky skvělým výsledkům navždy sbohem!

Dveře SAPELI BONALANA – dýha ořech americký

Vybrané zkoušky

Testovali jsme za vás, jak to dopadne, když:

 • se dveře poničí permanentní fixou,
 • se potřebujete zbavit zatvrdlé samolepky,
 • polijete dveře horkou kávou či sladkou barevnou limonádou,
 • působíte agresivním Savem,
 • se dveřní křídlo potká s ostrým předmětem,
 • dveře zachvátí oheň.

Na dýhované dveře byl nanesen permanentní černý fix. Z většiny přírodních povrchů jej už nemáte šanci odstranit, což ovšem pro dýhu neplatí! Tento přírodní materiál navíc dokázal, že bez jakékoliv újmy vydrží i styk s technickým lihem, který byl k odmazání fixy z dveří použit.

Odmazání fixy z dveří SAPELI.

Všichni známe záludné papírové samolepky, které se do povrchu umí doslova vpít! I když se snažíme, občas stopa po lepidle už zůstane navždy. Lepivý papírek na dýhovaných dveřích jsme bez problému odstranili jemným tekutým práškem, aniž by na povrchu vzniklo jakékoliv poškrábání.

Lepivý papírek na dýhovaných dveřích SAPELI.

Na povrch dveřního křídla jsme vylili postupně studenou limonádu s umělými barvivy a horkou kávu. Limonády nebo ovocné sirupy s vysokým obsah barviv za sebou rozhodně umí zanechat dlouho odolávající sladkou stopu. To není pro dýhu žádný problém. S tímto znečištěním si poradí vlhký hadřík a trocha čisticího prostředku např. na nádobí.

Odstranění kávy a limonády z dýhy SAPELI.

Savo má pověst nelítostného prostředku, který sice zatočí s nečistotami, umí však ale i díky agresivním látkám, které obsahuje, poničit nebo až vybělit nejeden povrch nebo textilii. Na dveřním dýhovaném křídle jsme jej ponechali deset minut, lakovaná vrstva, která dýhu na povrchu chrání, i v této zkoušce obstála. Po setření prostředku neneslo křídlo známky žádného poškození. A pozor. Savo dýhu nezlomí ani po 5ti hodinách působení!

Savo dýhu SAPELI nezlomí ani po 5ti hodinách působení.

Často zmiňovaným argumentem, který má prestiž dýhy snížit, je, že oproti dveřím v povrchu CPL laminát nevydrží žádné mechanické poškození a je daleko náchylnější k poškrábání. Tato domněnka však zcela neplatí. V jednoduchém testu, kdy jsme oba povrchy poničili ostrými hroty vidličky, zůstaly na dveřním křídle v CPL laminátu i dýze drobná poškození, ani jeden z nich tedy jednoznačně neodolal.

Přestože dýha v mnoha ohledech nezklamala, ba naopak, neodpustili jsme si opravdu extrémní zátěž, jakou je oheň. Po rozlití technického lihu na povrch dýhy jsme jej zapálili. Ani po několika vteřinách doprovázených plamenem nezačala hořet. Tím dýha dokázala, že její ochranný UV lakový filtr toho ustojí hodně! Po uhašení ohně bylo znát pouze odstranění nepatrné vrstvičky ochranného filtru laku, kterému lze v praxi jednoduchým přebroušením a nalakováním vrátit původní podobu.

Oheň na dýze dveří SAPELI

Proč mají dýhu rádi bytoví architekti?

„Dýha má vysokou a ničím nenahraditelnou estetickou hodnotu a propůjčuje interiéru luxusní nádech. Těžko hledat vděčnější a tvárnější materiál, který může mít tolik podob – od ultra moderního zpracování k „běžnému looku” až po tradiční pojetí. Dýha se dá rozhodně považovat za výjimečnou – to už ostatně prověřily různé architektonické styly, které dobyly svět a jsou stále neutuchajícím zdroje inspirace i pro vznikající moderní styly,” prozrazuje odborným pohledem na dýhu prof. akad. arch. Jan Fišer, vedoucí ateliéru průmyslového designu Fakulty architektury ČVUT v Praze.

Interiér s dveřma dýha buk SAPELI

Naše služby

 • Poradenství a zapůjčení vzorků ZDARMA
 • Cenová nabídka ZDARMA
 • Zaměřujeme stavby či domácnosti
 • Atypická výroba nad rámec běžných stadardů
 • Profesionální montáž a servis

Kontakty

Dveře SAPELIPo-Pá od 8:30 - 16:00
MapaZengrova 36, Ostrava-Vítkovice 703 00
Telefon777 821 000, 596 614 334
Emailinfo(@)polaris-centrum.cz


Studio POLARIS - vzorková prodejna SAPELI
2018 © PiDi Soft |  Mapa stránek