Po-Pá 8:30-16:00     Mapa Zengrova 36, Ostrava-Vítkovice     Sluchatko 777 821 000
Český výrobek
Facebook
Detaily prodloužené záruky na dveře a zárubně SAPELI - Ostrava
AKCE        NOVINKY
Vzorková prodejna interiérových dveří a zárubní SAPELI Ostrava - POLARIS - Ostrava
Interiérové dveře a zárubně Sapeli - Ostrava

Návod na údržbu a obsluhu skla


Čiré sklo – float

Tento typ skla je možné udržovat běžnými prostředky určenými pro ošetření skla jako například Okena, Clean apod. Čisticí prostředek se nanese přímo na plochu skla a čistou, suchou textilií, například „švédskou“ utěrkou se vyleští do sucha.

V žádném případě se nesmí použít čisticí prostředky obsahující abraziva (jemné brusivo) jako například Cif, už po jejich první aplikaci dojde k neopravitelnému poškození (poškrábání) plochy skla.

Povrchově leptané sklo - satináto

Tato skla doporučujeme umývat pouze čistou, teplou vodou. V případě většího znečištění lze použít malé množství přípravku na mytí nádobí jako například Jar – ideálně kapka na vlhkou „švédskou“ utěrku, ovšem tak aby voda minimálně pěnila.

  • Sklo je potřeba vždy umýt v celé ploše a to i v případě, že je zašpiněno pouze lokálně.
  • Sklo se umývá pouze minimálním množstvím vody (vlhkým hadříkem) tak, aby nevznikaly mokré mapy.
  • Na mytí skla je nutno použít čistou textilii.
  • Sklo se umývá zlehka krouživými pohyby.
  • Po umytí se sklo nechá přirozenou cestou vyschnout.

V žádném případě se nesmí na satinovanou (matovanou) stranu skla používat přípravky na mytí skla (jako např. Okena, Clean apod.). V opačném případě dojde k nenávratné ztrátě povrchových vlastností leptaného skla.

Rovněž tak se nesmí v žádném případě na obě plochy skla, jak na hladkou stranu, tak na stranu satinovanou použít jakékoli prostředky obsahující abraziva (jemné brusivo) jako například  Cif apod. Už po jejich první aplikaci dojde k neopravitelnému poškození (poškrábání) plochy skla.

Hladkou (lesklou) stranu skla lze umývat běžnými přípravky na mytí skel.

Sklo opatřené povrchovou vrstvou proti srážení vody a usazování vodního kamene – Anti Calc

Sklo čistěte pouze běžnými, jemnými prostředky. V žádném případě nepoužívejte abrazivní čisticí prostředky, alkohol a jiná rozpouštědla. Nesprávné čištění (např. hrubou mikrofázovou utěrkou) může způsobit škrábance na skle a narušení povrchové úpravy Anti Calc. Minerální usazeniny způsobují znečištění, a proto je důležité pravidelné čištění. Odstranění starých usazenin je velmi pracné a trvá delší dobu. Plochy, které jsou opatřeny vrstvou Anti Calc doporučujeme pouze opláchnout čistou vodou a setřít gumovou stěrkou. Používání čisticích prostředků na bázi lihu jako například Okena, Clean apod. výrazně snižují životnost Anti Calc vrstvy.

Grafosklo

Povrch Grafoskla se chová stejně jako jakékoli běžné sklo. To znamená, že je možné jej ošetřit běžnými prostředky určenými pro čištění skla jako například Okena, Clean apod.  V žádném případě se nesmí použít čisticí prostředky obsahující abraziva (jemné brusivo) jako například Cif, už po jejich první aplikaci dojde k neopravitelnému poškození (poškrábání) plochy skla.

Maximální tepelná odolnost Grafoskla je 120 stupňů Celsia, proto vždy dbejte na to, aby tento materiál nepřišel do styku s vyšší teplotou. Zejména v kuchyních u plynových varných desek hrozí neopravitelné poškození. Tady v žádném případě nesmí dojít k přímému kontaktu plamene se sklem.

Rovněž je nepřípustné aby Grafosklo a zejména hrany tohoto materiálu přišli do kontaktu s prostředky, které obsahují rozpouštědla na bázi acetonu, toluenu apod. a dále prostředky obsahující jakékoli kyseliny včetně sanitárních silikových tmelů. V případě, že dojde ke kontaktu těchto materiálů a laminační vrstvy Grafoskla dojde k delaminaci, která se v první fázi projeví „mapami“ ve skle. Toto poškození je neopravitelné.

Zdroj: JAP (návod k údržbě)

Naše služby

  • Poradenství a zapůjčení vzorků ZDARMA
  • Cenová nabídka ZDARMA
  • Zaměřujeme stavby či domácnosti
  • Atypická výroba nad rámec běžných stadardů
  • Profesionální montáž a servis

Kontakty

Dveře SAPELIPo-Pá od 8:30 - 16:00
MapaZengrova 36, Ostrava-Vítkovice 703 00
Telefon777 821 000, 596 614 334
Emailinfo(@)polaris-centrum.cz


Studio POLARIS - vzorková prodejna SAPELI
2018 © PiDi Soft |  Mapa stránek